Technologie

Jsme tým nadšených strojařů s kreativním přístupem k naší práci. Naše výrobky nevznikají jen s použitím nezbytných nástrojů, případně strojů, ale hlavní podíl na výsledku mají šikovné ruce našich pracovníků. Jména těchto pracovníků, vstupní materiál a výrobní postup je zaznamenán nejen v databázi historie výroby.


Děrování a laserové řezání

Dělení materiálů, vytváření tvarových prolisů, zpracování složitých kontur a tváření závitů provádíme na našich CNC tvářecích a řezacích strojích. 
Kvalita výroby je dána nejen dobře nabroušeným nástrojem.

Ohraňování a ohýbání plechu

Plechové díly formujeme do požadovaného tvaru ohraňováním, ohýbáním a zakružováním. Produktivitu práce zvyšujeme použitím ohraňovacího centra s automatickou přípravou nástrojů.

Svařování

Disponujeme celou řadou svařovacích technologií. Výrobky z uhlíkových a nerezových ocelí či slitin hliníku svařujeme ručně i roboticky metodami MIG/MAG, TIG, laserem nebo el. odporem. Naší chloubou jsou již od roku 2011 robotická laserová pracoviště (v současné době 3).

Třískové obrábění

Pro třískové obrábění využíváme jak CNC obráběcí centra špičkové kvality, tak i klasické konvenční stroje. Na našich osmi CNC a třech konvenčních strojích zpracováváme uhlíkové a nerezové oceli či slitiny mědi a hliníku. Pro výrobu složitých dílů využíváme dvě 5-ti-osá obráběcí centra Hermle C400.

Povrchová úprava

Nabízíme povrchovou úpravu práškovými plasty ve vlastní lakovně. Díky tomu máme plnou kontrolu nad kvalitou a termínem zhotovení. Součástí lakovací linky je chemická předúprava, automatický nebo ruční stříkací box a vypalovací pec. U svařovaných konstrukcí používáme jako předúpravu tryskání ocelovou drtí.

Montáž a balení

Náš montážní tým realizuje montáž vašich dílů, podsestav a kompletních sestav. Zajišťujeme funkční zkoušky, balení podle balicího předpisu a dodání podle dohodnutých podmínek.

Optimalizace produktu

Naše více než 20-ti leté zkušenosti se zpracováním plechu a znalost výrobní technologie nám dávají k dispozici know-how, kterým můžeme podpořit vývoj a snížit výrobní náklady vašeho produktu. Chytré využití ohybu místo montáže více dílů? Tváření přímo na děrovacím stroji místo obrábění? Eliminace broušení díky optimalizaci svarů? To vše může snížit výrobní náklady vašich produktů.